Pánská trička – na jakou módní vlnu naskočily letos?

A módní návrháři s pánskými tričky jednoznačně počítají i pro letošní sezónu. A co si pořídit, abyste byli po všech stránkách IN?

 

Pánská trička se hodí do parku i na formální příležitosti, hlavním heslem je „streetwear“

Přesně tak, casual styl se letos na modelech a manekýnech objevoval jen sporadicky a když už, tak převážně ve formě smart. Ležérní a přece elegantní, i tak by se dala myšlenka pánské módy pro letošní jaro a léto vyjádřit ve zkratce.

 

Na vytahaná trička zapomeňte!

V něčem se však tento módní rok od svých předchůdců přece jenom liší – střihy oversized zatlačil nekompromisně do pozadí, a na jejich místo dosadil slušivé přiměřeně padnoucí kousky. Trička velikosti XXL navlečená na hubených tyčkách díky tomu konečně upadla do hlubin zapomnění módního pekla.

 

První tričko na světě je už stoletým kmetem

Zajímá vás, kde a kdy se objevilo úplně první tričko na světě? Pak budete určitě překvapení – má ho totiž na svědomí americká armáda, respektive posádky ponorek, které si toto šikovné oblečení velmi rychle oblíbily pro jeho praktičnost a univerzálnost. Psal se rok 1913 a revoluce v šatních skříních celého světa mohla začít – vždyť i u nás patří tenhle nenápadný kousek oblečení k nejoblíbenějším ikonám šatníku (více ZDE).

 

A ještě jednou armáda aneb potisky

Náš malý výlet za historií trička by nebyl kompletní, kdybychom nezmínili také potisky. Ikonická ozdoba triček se poprvé zaskvěla na oblečení školy pro vojenské piloty (noviny tehdy nesly datum 13. července 1942). Na masivním rozšíření tohoto fenoménu mělo pak mimo jiné podíl i studio Disney.

 

Bílé tričko je stále evergreen

Najít dobře padnoucí bílé pánské tričko je úkol hodný Sherlocka. Ale když už se to podaří, určitě byste neměli zůstat jen u jednoho kusu. Štos bílých triček vám totiž dovolí vytvářet elegantní i rafinovaně nedbalé outfity jen s minimem námahy.

 

Dejte šanci kostkám!

Pokud jen trochu sledujete módní trendy, pak víte, že obliba lumbersexuálů či hipsterů s pěstěným plnovousem a sekerou v batohu začíná povážlivě kolísat. Nicméně tu kostkovanou flanelku ze skříně ještě určitě nevyhazujte. Rozepnutá a s bílým tričkem vespod totiž vypadá doopravdy sexy.

 

Ve smart casual je dovoleno vše – kromě džín!

A chybu neuděláte ani s bílým polo tričkem (o jeho historii se můžete dočíst TADY), které plně vyhoví standardům nejméně formálního oficiálního stylu smart casual. Vzít si k němu můžete vše, kromě obligátních džín a vytahaných šortek s třásněmi. A kombinovat se dá i se sakem – to na firemní porady. A jaké zásady dodržet, abyste v takovém oblečení vypadali doopravdy skvěle?

 

Jak vybírat polo-triko

 • Krk nesmí být příliš vidět – správné polo-triko vám musí slušet i s maximálně jedním rozepnutým knoflíkem.
 • Tričko by mělo svou délkou končit na bocích.
 • Obtažený hrudník je nepřípustný, trocha volnosti je nutností.
 • Vhodný není ani opačný extrém – plandání.
 • Rukávy vybírejte tak, aby končily uprostřed bicepsu.

 

Dobrá rada: polo-triko je jakýmsi kompromisem mezi formálním a ležérním stylem. Pokud nebudete vědět, co si na danou příležitost obléknout, jednoduše sáhněte po téhle tutovce. Jen pozor na příliš pitoreskní a pestrobarevné vzory!

 

Trička s potisky jsou IN – jak je správně nosit?

Na módních molech se nedají přehlédnout, ve skutečném světě si však díky nim můžete zadělat na nejedno faux pas. Správný tvar, velikost a barva motivu dodá vašemu outfitu tu žádoucí porci stylu, originality či vtipu. Bývá však velmi těžké odhadnout správnou míru.

 

Nejčastější chyby při nošení

 • Nemíchat – různé potisky na tričku a kalhotách či šortkách nikdy nevypadají dobře.
 • Rádoby vtipné nápisy – tričko, které útočí na nejnižší lidské pudy, je dobré možná tak pro pobavení kamarádů na večírku, ale určitě ne jako součást každodenního outfitu.
 • Vsaďte na doplňky – trička s potiskem nebývají drahá, musíte je tedy pozvednout na další stylovou úroveň vhodnými doplňky; značkové hodinky a kalhoty či originální náramek budou určitě trefou do černého.

Nikdy si neoblékejte tričko s nápisem, kterému tak úplně nerozumíte. Pamatujete na tu paní z televize, která měla na svém (značně vytahaném a sepraném) tričku nápis „Blowjob is better than no job“? Tak přesně tohle mějte na mysli. Jinak ale aktuální trendy renesanci klasických triček doopravdy přejí – nechte se jimi inspirovat i vy!

Permanentní make-up v Praze – Plno Make-Up Specialistů a Umělců

Permanentní make-up v Praze poskytují mnozí odborníci a sám o sobě představuje jednu z mnoha cest, jak dojít ke své vysněné vizi o stálé kráse. Čím dál tím více žen volí tuto variantu, ale každá z nich má své vlastní důvody. Permanentní make-up je totiž výhodný hned z několika důvodů, které si spolu s informacemi o této metodě popíšeme v tomto článku.

 

Základní informace a výhody

Metoda permanentního make-upu je na trhu již několik let. Jedná se o proces mikropigmentace, kdy ve velmi malých dávkách je do horní vrstvy kůže vpravováno přírodní barvivo, které následně obarvuje kůži v bodě vpichu. Celý proces má několik fází, díky kterým je zajištěn opravdu kvalitní výsledek, ale i šetrné zacházení s pokožkou. Podívejte se zde, pro více informací.

Během celého procesu dochází k aplikaci pigmentů a následné několikatýdenní odpočinkové kůře, která ukáže, jakým způsobem kůže reaguje na pigmenty a jak se jimi nechává zabarvit. V další fázi je zvolen doplňující odstín k tomu původnímu přesně tak, aby co nejvíce vyhovoval přání klienta.

Výhody:

 • Účinnost permanentního make-upu se projevuje různě, ale běžně platí, že délka trvání bývá řádově v rozmezí 1 – 3 let. Oproti klasickému tetování je to obrovská výhoda, jelikož je zde vždy prostor pro jakoukoliv změnu, dle nejnovějších módních trendů.
 • Jelikož se při operaci užívají pouze přírodní barviva, tak je zde zaručena péče i o tu část klientů, kteří jinak trpí alergiemi na běžnou kosmetiku. Přírodní barviva jsou šetrná a v mnoha případech pěkně spolupracují s kožními buňkami. O menším manuálu k sadě běžného líčení i make-upu si můžete přečíst tady.
 • Uživatelé mohou mít krásný obličej celý den bez nutnosti se líčit a to i při sportovních aktivitách či jiných činnostech, které by jinak make-up smyly či poškodily.
 • Jednou z dalších skvělých výhod je úspora času, který by byl jinak vynaložen na dlouhá každodenní líčení před zrcadlem. Díky permanentnímu make-upu stačí na kompletní líčení jen pár minut a v některých případech ani to ne.
 • Pokud je uživatel opravdu šikovný, tak se jeho pravidelné výdaje za drahou kosmetiku několikanásobně sníží.

Když odborníci pracují

Kdokoliv, kdo zvažuje podstoupení této metody, by se měl předem ujistit, že je v rukou opravdu certifikovaného odborníka. Na trhu totiž působí řada lidí, zabývající se líčením a dekorací obličeje, ale ne všichni disponuji opravdu kvalitním salónem a potřebnými zkušenostmi. Proto všem lze doporučit návštěvu opravdu kvalifikovaného odborníka, který se jednak může pochlubit širokým portfoliem své práce, ale také moderně vybaveným studiem.

Permanentní make-up v Praze je dostupný všem

Jelikož má obličej mnoho a mnoho míst, kde lze provést mikropogmentaci, tak je možno radikálně snížit cenu celé procedury výběrem pouze určitých partií.

Díky tomu lze nalézt ceny operací od 2.000 Kč,- nahoru. Ceny se opravdu liší salón od salónu, ale dveře jsou otevřeny všem a Praha je velká.

Účinná pomoc lidem s kožní deformací

Permanentní make-up si velice oblíbili lidé, kteří v důsledku patřičných onemocnění nebo úrazu trpí kožními deformacemi. Permanentní make-up dokáže tyto deformace vhodně zamaskovat a tak se může snadno stát, že lidé, kteří se jinak bojí vyjít na veřejnost, získají velkou dávku sebevědomí a otevřou se jim dveře široké socializace a s tím souvisejícího duševního zdraví. Co vše permanentní make-up obnáší je pěkně rozepsáno tady.

Cesta jak být šetrnější ke svému zdraví

Běžná kosmetika může být někdy pro kůži vyloženě agresivní, mohou vznikat nepříznivé reakce a ve výsledku jsme pouze zklamaní. V případě permanentního make-upu vám skutečný odborník vždy poradí a vy přesně víte, do čeho jdete a tak se nemusíte bát zbytečně vyhozených peněz nebo poškozené kůže.

Jestliže vám záleží na vaší kráse, tak permanentní make-up je téma, které by vás mělo určitě zajímat.

Dámské kožené batohy stále častěji nahrazují kabelky – Nezapomínejte však na jejich impregnaci, pravidelné krémování a speciální čištění

V poslední době můžeme zaznamenat poměrně vysoký nárůst žen, které upřednostňují dámské kožené batohy před klasickými kabelkami. Díky použitému materiálu totiž i takový kousek působí velmi elegantně, a proto se nemusíte bát, že by nešel zkombinovat se zbytkem vašeho šatníku.

 

Na práci i volný čas

Kožený batoh využijete pro mnoho příležitostí. A jelikož jej budete s největší pravděpodobností nosit neustále u sebe, měli byste si vybrat kvalitní kousek, který vám bude po všech stránkách vyhovovat. Jak se píše ZDE, oproti kabelce navíc budete i částečně šetřit své zdraví. Pokud totiž každodenně nosíte těžké kabelky na stejném rameni, zaděláváte si na křivá záda. Praktický batoh tak tomuto problému předchází.

Při výběru batohu je přitom třeba zvolit si vhodnou velikost, jako si můžete přečíst v TOMTO článku. Při této volbě zohledňujte to, k jakému účelu budete batoh nejčastěji využívat a co tedy do něj potřebujete dát. Pokud například vyžadujete nošení notebooku, vyberte si batoh se speciální přihrádkou.

 

V různých barvách

Kožené batohy pochopitelně seženete i v různých barvách. Jelikož se jedná o větší investici, většinou si jistě budete chtít pořídit spíše univerzálnější kousek, který můžete nosit po většinu dnů. Z toho důvodu lze doporučit, abyste si vybrali ze střídmějších a neutrálních barev. Jako ideální se bude jevit například černá, hnědá nebo béžová. Tyto barvy patří mezi velmi snadno kombinovatelné.

 

Dámské kožené batohy impregnujte a vyhněte se mýdlu

Aby vám váš batoh dlouho vydržel, vyplatí se jeho péči věnovat notnou dávku úsilí. Kůže přeci jen symbolizuje materiál, který vyžaduje speciální přípravky. V prvé řadě lze rozhodně doporučit, abyste před prvním vynošením batohu do ulic tento kousek naimpregnovali.

Impregnaci vždy volte v závislosti na daném kousku. Obvykle vám přitom vhodný přípravek poradí přímo ve vybraném obchodě. Prodává se buď ve spreji nebo ve formě krému. A proč je vlastně impregnace tak důležitá? Slouží k tomu, aby batoh chránila před vlhkem, mastnotou a dalšími nečistotami. Impregnaci přitom nestačí provést jen jednou za život, jak se mnoho lidí mylně domnívá. V ideálním případě byste ji měli opětovně nanášet zhruba jednou za dva měsíce.

Pozor na popraskání kůže

U kožených věcí může vlivem času docházet k jejich popraskání nebo vysychání, jelikož tento přírodní materiál neustále dýchá a pracuje. K předcházení tohoto stavu částečně pomůže impregnace. Tu byste přitom měli doplnit i speciálními vyživovacími přípravky v podobě krémů a tuků.

 

Vyhněte se vysokým teplotám

Kůže obecně nesnáší dobře dlouhodobé vystavování vysokým teplotám. Pokud tak například váš batoh promokne a vy jej budete chtít vysušit, určitě jej nedávejte na přímé slunce nebo do blízkosti topení. Díky vysoké teplotě by kůže mohla opět snadno popraskat a batoh by tak byl znehodnocen. Mnohem lépe uděláte, pokud v takovém případě necháte kousek volně vyschnout v prostoru s dostatkem vzduchu.

Pozor na správné čištění

Pozornost byste dále měli věnovat i správnému čištění. V případě pouze drobné nečistoty můžete postižené místo omýt vodou nebo vlhkým hadříkem. Následně nechte batoh pořádně vyschnout. U rozsáhlejšího znečištění už vám poté voda pravděpodobně příliš nepomůže. V takovém případě přichází na scénu speciální čistící pěny, které jsou ke koženým materiálům nanejvýš šetrné. Klasickému mýdlu nebo třeba pracímu prášku se tak určitě vyhněte.

A nezapomeňte ani na to, že svůj batoh byste neměli přetěžovat. Pokud v něm budete každý den tahat těžké věci, může se velmi jednoduše stát, že se zbytečně vytahá a jeho vzhled tak již nebude dokonalý.

Byty Praha – Rostoucí poptávka žene ceny vzhůru

Neskutečně pestrá mozaika nabízených bytů Prahu řadí k těm nejatraktivnějším lokalitám v republice. Množství a rozmanitost bytů, které jsou v našem hlavním městě k dispozici, jsou opravdu mimořádné. Přesto však rostoucí poptávka společně s nedostatečnou výstavbou začínají mít na zdejší realitní trh negativní dopad.

Nabízeny jsou zde byty k prodeji i k pronájmu a jejich různorodost dává velmi slušné šance, že bude dříve či později uspokojen každý vážný zájemce. Při hledání vhodného bytu zde může být na překážku snad jedině poněkud vyšší cenová hladina, která je na tuzemské poměry dnes již opravdu docela vysoko, o čemž svědčí i údaje v následujícím článku.

Žádaná lokalita má i svou cenu

Vzhledem k výjimečnosti našeho hlavního města není jistě nijak překvapivé, že zájem o zdejší byty rok od roku stoupá a týká se to nejenom bytů určených k prodeji, ale rovněž těch pronajímaných. Rostou tak ceny nově budovaných bytů, stejně jako i bytů ve starší zástavbě. Na konci loňského října zde kupříkladu průměrná nabídková cena nových bytů meziročně stoupla o 14% a dosáhla úrovně 93 tisíc korun za jeden metr čtvereční. Počet volných bytů nabízených k prodeji developery pak mírně vzrostl na necelých 5 tisíc.

 

Výjimečnost metropole

Jakožto hlavní město má Praha velmi specifické a v mnoha ohledech výsadní postavení. Obrovské množství velkých i menších firem a to jak tuzemských, tak i těch ze zahraničí, zde provozuje svůj byznys a vytváří tak celou řadu obchodních i pracovních příležitostí. Společně s jedinečnou nabídkou kulturního vyžití to vytváří podmínky k životu, které jsou pro velký počet lidí jednoduše natolik zajímavé, že se do hlavního města rozhodnou přestěhovat. Někteří jen dočasně, jiní natrvalo.

Poptávka po volných bytech určených k prodeji i pronájmu je tak rok od roku vyšší a vyšší a i přes mimořádné možnosti, kterými naše metropole disponuje, se ji daří uspokojovat jen obtížně. Rostoucí zájem o Prahu pak logicky přispívá i k neustále stoupajícím cenám tamních bytů a nemovitostí obecně. Zdaleka nejvyšších cen pak dosáhly byty na Praze 1, kde se vloni na podzim nabízel metr čtvereční průměrně za 230 tisíc korun. K těm nejlevnějším lokalitám pak patřila Praha 9 s průměrnou cenou přesahující 60 tisíc za metr čtvereční.

 

Byty Praha – bydlení či investice?

Kdokoli si v naší metropoli pořídil v minulých letech vlastní byt, rozhodně neprohloupil. Je celkem jedno, zda se jednalo o novostavbu, nebo o starší byt vyžadující opravy. Ceny pražských bytů rostly takovým tempem (jen v posledních dvou letech cca o 40%), že se vyplatila koupě téměř čehokoliv, co bylo na tamním realitním trhu k dostání. Vzhledem ke všem dostupným faktům i mnoha odborným rozborům budoucího ekonomického vývoje se nabízí otázka, zda je ještě zajímavé snažit se za současných podmínek získat byt v Praze do vlastnictví.

Odpověď zní ANO!

Nejenom že předpovědi o dalším růstu naší ekonomiky počítají i nadále s příznivými čísly, ale je to i samotná dlouhodobá atraktivita Prahy coby české metropole, která dává tušit, že ceny stále ještě nedosáhly svého stropu. Další užitečné informace k tématu můžete získat zde.

 

Pomohla by rychlejší výstavba

Mnoho lidí pohybujících se v oboru výstavby a prodeje realit se jednoznačně shoduje na tom, že stále složitější situaci na pražském trhu s byty, by částečně vyřešila rychlejší realizace nových bytových projektů. Těch, které jsou připraveny k výstavbě, je v současnosti pouze 32, což je podle všech odborníků nízké číslo a k uspokojení poptávky výrazněji nepřispěje. Dosti by napomohlo i zjednodušení některých byrokratických procesů, které jsou dnes se stavbou nových bytů spojeny. Brzdou je rovněž absence kvalitního územního plánu Prahy.

 

Příčiny současného stavu

Vinu nese i poněkud nezodpovědná politika vedení města, které v minulých letech uměle a nezodpovědně přibrzdilo výstavbu nových bytů takovým způsobem, že nyní ani zdaleka neodpovídá reálné poptávce. Mimořádně přísné stavební normy a předpisy společně se slabou vymahatelností práva vedly i k prodražení výstavby nových bytů a to o i o desítky procent jen v průběhu posledních několika let.

Ceny bytů v metropoli klesat nebudou

Někdo se rostoucích cen obává, pro někoho je tato situace naopak dobrou příležitostí k investování. Jedno je však zřejmé. S ohledem na současný stav bytového fondu, při potížích s realizací nových projektů a také při předpokládaném růstu pražské populace, která se podle střízlivých odhadů do roku 2030 zvětší o nějakých 150 – 160 tisíc lidí, je lepší brát předpověď o dalším růstu cen jako rozumnou radu a tedy i pobídku k případné investici, než jako neopodstatněnou prognózu.

Dřezy Franke vás zaujmou svým vzhledem i funkčností

Zařizujete právě kuchyň a přemýšlíte, jestli jsou dřezy Franke to pravé pro vás? Zajímá vás, jaké druhy dřezů tato značka nabízí a který z nich vybrat tak, aby byl nejvhodnější přesně pro vaše potřeby? V tom případě vám bude rozhodně přínosem tento článek.

 

Opravdu široká nabídka

Popisovaná značka se může pochlubit skutečně širokým sortimentem nabízených výrobků. Pořídit si tak můžete dřez jak do domácnosti, tak i do dílny, průmyslového provozu, laboratoře nebo třeba maloobchodu. Značka se navíc pyšní i vysokou kvalitou, a přitom poměrně nízkými pořizovacími náklady.

Dřezy Franke – jaký model vybrat pro vaši kuchyni?

V tomto článku se budeme zabývat výhradně dřezy do domácností. Dřezy Franke lze přitom rozdělit do tří základních kategorií a z nich si následně vybrat ten pravý.

V dnešní době už dřez nesymbolizuje jen obyčejný prostor pro umytí rukou nebo zeleniny. ZDE si můžete přečíst, co všechno nabízí multifunkční dřezy v moderní době.

Tectonitové dřezy

Tento dřez je vyroben z unikátního syntetického materiálu, takzvaného SMC. Ten se přitom až donedávna používal výhradně v automobilovém průmyslu pro výrobu odpovídajících součástek, které podléhají častému opotřebovávání se. Povrch popisovaného dřezu je navíc doplněn o skelná vlákna, která zajišťují jeho odolnost i pevnost při častém namáhání v kuchyňském prostředí.

Mezi další přednost tohoto dřezu patří fakt, že je schopen krátkodobě odolat teplotě ve výši až 300 stupňů Celsia, což se při vaření rozhodně vyplatí. Nemusíte se například obávat slévat těstoviny, jejichž voda je vařící. Navíc na něm ani nezůstávají usazené nečistoty a pyšní se i svojí odolností vůči poškrábání.

Nerezové dřezy

Franke se právem řadí mezi přední světové výrobce nerezových dřezů. Ty dosahují velmi vysoké kvality, a to především díky speciální chromniklové oceli odolné vůči korozi. Tyto dřezy rovněž velmi dobře snáší případné poškrábání a krátkodobé vysoké teploty. Mezi další přednost nerezových dřezů lze zařadit jejich pružnost. To má za následek, že na rozdíl od keramických dřezů nepraskne.

Nerezový povrch je rovněž velmi jednoduchý na údržbu. Nemusíte se obávat ani usazování baterií. A zajímavost na závěr – víte, že nerez dosahuje ze všech používaných materiálů u dřezů nejvyšší životnosti?

Fragranitové dřezy

Poslední kategorii zastupují takzvané fragranitové dřezy. U nich je při výrobě používáno dvou materiálů. Z 80 % materiál tvoří přírodní křemičitý písek a z 20 % poté polymerové pryskyřice. Pokud se pro takový dřez rozhodnete, můžete si být jisti, že tento model časem neztratí na své barvě. Stejně jako další výše zmíněné dřezy, i tento je schopen odolávat krátkodobým vysokým teplotám (až 280 stupňů Celsia).

A při výběru zohledňujte i velikost. Obzvláště v menších kuchyních oceníte, pokud vám dřez bude plnit i funkci odkládací plochy. Více zjistíte v TOMTO článku.

 

Nezapomeňte na další vybavení

A správným výběrem dřezu to pochopitelně nekončí. Poradit si totiž musíte například i s dřezovou baterií. Ta by měla vždy ladit s designem dřezu. Při výběru tedy nejlépe pořizujte oba produkty zároveň a pořádně si rozmyslete, jak bude celé řešení vypadat. Vůbec nejčastější baterie jsou přitom zhotoveny z chromu.

Pokud jste však více nakloněni granitovým dřezům, uděláte lépe, když sáhnete spíše po keramické baterii. Ta vás navíc překvapí svojí nenáročností na údržbu. Přeci jen – na matném povrchu se drobné nečistoty nebo šmouhy mnohem jednodušeji ztratí.

A ke dřezu se vám budou hodit i odkapávače nebo třeba dávkovače saponátu. To všechno Franke pochopitelně nabízí, a tak můžete jednoduše sladit veškeré vybavení k naprosté dokonalosti.

Virtuální Sídla – Fiktivní, avšak Legitimní

Pořídit si virtuální sídlo na některé z prestižních adres není již řadu let nic složitého. Mít oficiální sídlo svojí firmy například na pražském Václavském náměstí či v některé ze známých přilehlých ulic je především z hlediska prvního dojmu celkem zajímavé a na potenciální zákazníky a obchodní partnery to jistě může zapůsobit mnohem lépe než nic neříkající adresa z malé vesničky někde v podhůří Orlických hor. Efekt prvního dojmu prostě na mnohé z nás účinkuje zcela spolehlivě.

 

Kontroly finančních úřadů

Některé firmy se v minulosti pro toto řešení rozhodovaly i z jiných důvodů než je zvučná adresa. Pravděpodobnost kontroly ze strany státních úřadů, zejména toho finančního, byla zkrátka ve větším městě se spoustou firem značně nižší než na malém městě nebo na vesnici. Tento důvod je však již minulostí. Finanční zpráva získala celostátní územní působnost a tak kterýkoliv finanční úřad může již provádět kontrolu u jakéhokoliv daňového subjektu a to kdekoliv v rámci celé republiky.

Rostoucí obliba

Stále je zde však mnoho dobrých a zcela legitimních důvodů pro to, aby si firma pořídila svou virtuální kancelář, a popularita tohoto způsobu podnikání rozhodně neklesá, ba naopak. Rok co rok si virtuální sídlo pořídí desítky i stovky dalších firem a podnikatelů. Sídlo firmy umístěné v anonymnějším prostředí velkého města může mnohdy přispět ke klidnějšímu podnikání a lepšímu rozvoji byznysu a i proto je zrovna Praha v tomto ohledu tak populární destinací, o čemž svědčí i údaje z tohoto článku.

Při splnění všech zákonných požadavků se jedná o zcela legální a navíc mimořádně úspornou záležitost. K tomu nejpodstatnějšímu, co musí splňovat, patří správné označení sídla, zajištění přebírání písemností a zajištění kontaktu s veřejností a také se státními orgány.

 

Virtuální sídla – co za svoje peníze dostanete?

Solidní poskytovatel virtuálního sídla vám dnes nabídne i nejrůznější doprovodné služby. K těm nejzákladnějším patří již zmiňované přebírání veškerých došlých zásilek. O nich vás buď ihned informuje, případně vám je automaticky odešle na domluvenou adresu. Řeč je o veškeré obchodní i úřední korespondenci.

 

Telefony, fax i administrativní služby

Každý seriosní provozovatel virtuální kanceláře vám zprostředkuje nepřetržitý telefonický a faxový kontakt s vašimi zákazníky, obchodními partnery i se všemi úřady. Tuto činnost zajistí personál vyškolený na profesionální úrovni a nestane se tedy, že byste cokoliv důležitého promeškali.

Každá firma si může předem vybrat, jestli upřednostní automatické přesměrování telefonního hovoru nebo zda zvolí upozornění pomocí SMS či e-mailu. V úvahu připadá i přesměrování do hlasové schránky. Zprávy, které přijdou faxem, jsou nejčastěji zpracovány do digitální podoby a poté odeslány na firemní e-mailovou adresu za tímto účelem předem vybranou.

Jako ve vlastní kanceláři

Samozřejmostí jsou i běžné administrativní úkony, kdy důkladně proškolený personál zajišťuje skenování a kopírování různých dokumentů stejně tak jako i přepisy nejrůznějších textů či zpracování vašich účtů a faktur. Všechny tyto záležitosti by pro vás jinak obstarávali vaši vlastní zaměstnanci, což by s sebou neslo nesrovnatelně vyšší náklady. Využít můžete rovněž nějakou zasedací či kancelářskou místnost a pronajmout si ji právě jen tehdy, kdy ji budete skutečně potřebovat, čili klidně jen na pár hodin v měsíci. I to pochopitelně znamená zajímavou úsporu peněz.

 

Komu je služba určena především?

Služby virtuálních kanceláří využívá celá řada podnikatelů a to z nejrůznějších oborů. Jedná se především o ty, kteří ke své činnosti nepotřebují skutečné kanceláře, tedy například podnikatele působící v IT oboru, různé poradenské firmy apod. Více se dočtete zde. Důvodem ke zřízení virtuálního sídla může být i to, že nechtějí mít sídlo firmy u sebe doma, a to zejména kvůli oddělení podnikatelských aktivit od těch soukromých.

 

Pro začínající firmy je to požehnání

Využitím služeb spojených se zřízením virtuálního sídla mohou především začínající firmy výrazným způsobem zefektivnit vynakládání financí na svůj provoz, což jim může velmi zásadně usnadnit etablování v jejich oboru. Úspory, kterých se dá tímto způsobem podnikání dosáhnout, mohou mít tedy především v počátcích podnikání rozhodující vliv na úspěch či neúspěch. Výše dnešních nájmů za kancelářské prostory, stejně tak jako nedostatek kvalitních pracovníků jsou často dostatečným důvodem, proč mnozí podnikatelé volí tuto formu provozování svého byznysu.

 

Minimální náklady

Za vynaložení minimálních nákladů se využitím virtuální kanceláře dostává firmám a podnikům takřka plnohodnotného servisu. Ceny se přitom v závislosti na lukrativnosti adresy a také na množství poskytovaných doprovodných služeb pohybují nejčastěji pouze v řádech stokorun a jen zcela výjimečně překročí tisícovku měsíčně, což je jen nepatrný zlomek toho, co by většina společností musela vydat, kdyby vše potřebné pro svůj provoz zajišťovala obvyklým způsobem.

Telefony Cubot cílí především na uživatele, kteří mají hluboko do kapsy

Na trhu se vždy najde značka, která si je vědoma, že ne všichni uživatelé si mohou dovolit nový telefon za cenu třech minimálních mezd v České Republice, příkladem za všechny jsou telefony Cubot. Možná už delší dobu přemýšlíte o zapojení se do řady „smartphouňáků“, protože na vašem černobílém, tlačítkovém telefonu z roku 2003 už pomalu začínají mizet názvy tlačítek na klávesnici z důvodu nadměrného opotřebení. A mít v kapse maličký přenosný počítač vlastně nakonec může být celkem fajn. Možná je čas na změnu. Pokud vám přijde absurdní utratit za mobilní telefon částku blížící se ceně ojetého automobilu, nebo nového, skvěle vybaveného notebooku, zkuste si zjistit více o těchto telefonech. Read more