Dřezy Franke vás zaujmou svým vzhledem i funkčností

Zařizujete právě kuchyň a přemýšlíte, jestli jsou dřezy Franke to pravé pro vás? Zajímá vás, jaké druhy dřezů tato značka nabízí a který z nich vybrat tak, aby byl nejvhodnější přesně pro vaše potřeby? V tom případě vám bude rozhodně přínosem tento článek.

Opravdu široká nabídka

Popisovaná značka se může pochlubit skutečně širokým sortimentem nabízených výrobků. Pořídit si tak můžete dřez jak do domácnosti, tak i do dílny, průmyslového provozu, laboratoře nebo třeba maloobchodu. Značka se navíc pyšní i vysokou kvalitou, a přitom poměrně nízkými pořizovacími náklady.

Dřezy Franke – jaký model vybrat pro vaši kuchyni?

V tomto článku se budeme zabývat výhradně dřezy do domácností. Dřezy Franke lze přitom rozdělit do tří základních kategorií a z nich si následně vybrat ten pravý.

V dnešní době už dřez nesymbolizuje jen obyčejný prostor pro umytí rukou nebo zeleniny. ZDE si můžete přečíst, co všechno nabízí multifunkční dřezy v moderní době.

Tectonitové dřezy

Tento dřez je vyroben z unikátního syntetického materiálu, takzvaného SMC. Ten se přitom až donedávna používal výhradně v automobilovém průmyslu pro výrobu odpovídajících součástek, které podléhají častému opotřebovávání se. Povrch popisovaného dřezu je navíc doplněn o skelná vlákna, která zajišťují jeho odolnost i pevnost při častém namáhání v kuchyňském prostředí.

Mezi další přednost tohoto dřezu patří fakt, že je schopen krátkodobě odolat teplotě ve výši až 300 stupňů Celsia, což se při vaření rozhodně vyplatí. Nemusíte se například obávat slévat těstoviny, jejichž voda je vařící. Navíc na něm ani nezůstávají usazené nečistoty a pyšní se i svojí odolností vůči poškrábání.

Nerezové dřezy

Franke se právem řadí mezi přední světové výrobce nerezových dřezů. Ty dosahují velmi vysoké kvality, a to především díky speciální chromniklové oceli odolné vůči korozi. Tyto dřezy rovněž velmi dobře snáší případné poškrábání a krátkodobé vysoké teploty. Mezi další přednost nerezových dřezů lze zařadit jejich pružnost. To má za následek, že na rozdíl od keramických dřezů nepraskne.

Nerezový povrch je rovněž velmi jednoduchý na údržbu. Nemusíte se obávat ani usazování baterií. A zajímavost na závěr – víte, že nerez dosahuje ze všech používaných materiálů u dřezů nejvyšší životnosti?

Fragranitové dřezy

Poslední kategorii zastupují takzvané fragranitové dřezy. U nich je při výrobě používáno dvou materiálů. Z 80 % materiál tvoří přírodní křemičitý písek a z 20 % poté polymerové pryskyřice. Pokud se pro takový dřez rozhodnete, můžete si být jisti, že tento model časem neztratí na své barvě. Stejně jako další výše zmíněné dřezy, i tento je schopen odolávat krátkodobým vysokým teplotám (až 280 stupňů Celsia).

A při výběru zohledňujte i velikost. Obzvláště v menších kuchyních oceníte, pokud vám dřez bude plnit i funkci odkládací plochy. Více zjistíte v TOMTO článku.

 

Nezapomeňte na další vybavení

A správným výběrem dřezu to pochopitelně nekončí. Poradit si totiž musíte například i s dřezovou baterií. Ta by měla vždy ladit s designem dřezu. Při výběru tedy nejlépe pořizujte oba produkty zároveň a pořádně si rozmyslete, jak bude celé řešení vypadat. Vůbec nejčastější baterie jsou přitom zhotoveny z chromu.

Pokud jste však více nakloněni granitovým dřezům, uděláte lépe, když sáhnete spíše po keramické baterii. Ta vás navíc překvapí svojí nenáročností na údržbu. Přeci jen – na matném povrchu se drobné nečistoty nebo šmouhy mnohem jednodušeji ztratí.

A ke dřezu se vám budou hodit i odkapávače nebo třeba dávkovače saponátu. To všechno Franke pochopitelně nabízí, a tak můžete jednoduše sladit veškeré vybavení k naprosté dokonalosti.