Pánská trička – na jakou módní vlnu naskočily letos?

A módní návrháři s pánskými tričky jednoznačně počítají i pro letošní sezónu. A co si pořídit, abyste byli po všech stránkách IN?

Pánská trička se hodí do parku i na formální příležitosti, hlavním heslem je „streetwear“

Přesně tak, casual styl se letos na modelech a manekýnech objevoval jen sporadicky a když už, tak převážně ve formě smart. Ležérní a přece elegantní, i tak by se dala myšlenka pánské módy pro letošní jaro a léto vyjádřit ve zkratce.

 

Na vytahaná trička zapomeňte!

V něčem se však tento módní rok od svých předchůdců přece jenom liší – střihy oversized zatlačil nekompromisně do pozadí, a na jejich místo dosadil slušivé přiměřeně padnoucí kousky. Trička velikosti XXL navlečená na hubených tyčkách díky tomu konečně upadla do hlubin zapomnění módního pekla.

 

První tričko na světě je už stoletým kmetem

Zajímá vás, kde a kdy se objevilo úplně první tričko na světě? Pak budete určitě překvapení – má ho totiž na svědomí americká armáda, respektive posádky ponorek, které si toto šikovné oblečení velmi rychle oblíbily pro jeho praktičnost a univerzálnost. Psal se rok 1913 a revoluce v šatních skříních celého světa mohla začít – vždyť i u nás patří tenhle nenápadný kousek oblečení k nejoblíbenějším ikonám šatníku (více ZDE).

 

A ještě jednou armáda aneb potisky

Náš malý výlet za historií trička by nebyl kompletní, kdybychom nezmínili také potisky. Ikonická ozdoba triček se poprvé zaskvěla na oblečení školy pro vojenské piloty (noviny tehdy nesly datum 13. července 1942). Na masivním rozšíření tohoto fenoménu mělo pak mimo jiné podíl i studio Disney.

 

Bílé tričko je stále evergreen

Najít dobře padnoucí bílé pánské tričko je úkol hodný Sherlocka. Ale když už se to podaří, určitě byste neměli zůstat jen u jednoho kusu. Štos bílých triček vám totiž dovolí vytvářet elegantní i rafinovaně nedbalé outfity jen s minimem námahy.

 

Dejte šanci kostkám!

Pokud jen trochu sledujete módní trendy, pak víte, že obliba lumbersexuálů či hipsterů s pěstěným plnovousem a sekerou v batohu začíná povážlivě kolísat. Nicméně tu kostkovanou flanelku ze skříně ještě určitě nevyhazujte. Rozepnutá a s bílým tričkem vespod totiž vypadá doopravdy sexy.

 

Ve smart casual je dovoleno vše – kromě džín!

A chybu neuděláte ani s bílým polo tričkem (o jeho historii se můžete dočíst TADY), které plně vyhoví standardům nejméně formálního oficiálního stylu smart casual. Vzít si k němu můžete vše, kromě obligátních džín a vytahaných šortek s třásněmi. A kombinovat se dá i se sakem – to na firemní porady. A jaké zásady dodržet, abyste v takovém oblečení vypadali doopravdy skvěle?

 

Jak vybírat polo-triko

  • Krk nesmí být příliš vidět – správné polo-triko vám musí slušet i s maximálně jedním rozepnutým knoflíkem.
  • Tričko by mělo svou délkou končit na bocích.
  • Obtažený hrudník je nepřípustný, trocha volnosti je nutností.
  • Vhodný není ani opačný extrém – plandání.
  • Rukávy vybírejte tak, aby končily uprostřed bicepsu.

 

Dobrá rada: polo-triko je jakýmsi kompromisem mezi formálním a ležérním stylem. Pokud nebudete vědět, co si na danou příležitost obléknout, jednoduše sáhněte po téhle tutovce. Jen pozor na příliš pitoreskní a pestrobarevné vzory!

 

Trička s potisky jsou IN – jak je správně nosit?

Na módních molech se nedají přehlédnout, ve skutečném světě si však díky nim můžete zadělat na nejedno faux pas. Správný tvar, velikost a barva motivu dodá vašemu outfitu tu žádoucí porci stylu, originality či vtipu. Bývá však velmi těžké odhadnout správnou míru.

 

Nejčastější chyby při nošení

  • Nemíchat – různé potisky na tričku a kalhotách či šortkách nikdy nevypadají dobře.
  • Rádoby vtipné nápisy – tričko, které útočí na nejnižší lidské pudy, je dobré možná tak pro pobavení kamarádů na večírku, ale určitě ne jako součást každodenního outfitu.
  • Vsaďte na doplňky – trička s potiskem nebývají drahá, musíte je tedy pozvednout na další stylovou úroveň vhodnými doplňky; značkové hodinky a kalhoty či originální náramek budou určitě trefou do černého.

Nikdy si neoblékejte tričko s nápisem, kterému tak úplně nerozumíte. Pamatujete na tu paní z televize, která měla na svém (značně vytahaném a sepraném) tričku nápis „Blowjob is better than no job“? Tak přesně tohle mějte na mysli. Jinak ale aktuální trendy renesanci klasických triček doopravdy přejí – nechte se jimi inspirovat i vy!