Telefony Cubot cílí především na uživatele, kteří mají hluboko do kapsy

Na trhu se vždy najde značka, která si je vědoma, že ne všichni uživatelé si mohou dovolit nový telefon za cenu třech minimálních mezd v České Republice, příkladem za všechny jsou telefony Cubot. Možná už delší dobu přemýšlíte o zapojení se do řady „smartphouňáků“, protože na vašem černobílém, tlačítkovém telefonu z roku 2003 už pomalu začínají mizet názvy tlačítek na klávesnici z důvodu nadměrného opotřebení. A mít v kapse maličký přenosný počítač vlastně nakonec může být celkem fajn. Možná je čas na změnu. Pokud vám přijde absurdní utratit za mobilní telefon částku blížící se ceně ojetého automobilu, nebo nového, skvěle vybaveného notebooku, zkuste si zjistit více o těchto telefonech.

Telefony Cubot – proč bych se měl připojit k davu?

Už jste se dozvěděli, že abyste rozšířili své obzory v oblasti moderních technologií, nemusíte utrácet deseti tisíce. Našlapaný smartphone můžete mít za cenu nafty za jednu cestu do Chorvatska. Co všechno za své peníze dostanete?

Pojďme se podívat trochu blíž:

  • 6“ HD displej
  • Osmi jádrový procesor
  • 3GB RAM
  • 32GB interní paměť
  • 4100 mAh baterie
  • České LTE

Před deseti lety měl málokdo takto vybavený herní stolní počítač!

Můžu ho koupit i dětem?

Vlastně, měli byste. Samozřejmě si můžete připlatit a své dítko pěkně rozmazlit, ale na druhou stranu, vezměte si, kolikrát spadne telefon vám samotným? Není pak škoda dětem kupovat modely v řádech desítek tisíců korun? Například model Cubot R9 za cenu kolem dvou tisíc korun poslouží stejně dobře, jako kterýkoliv jiný. Volá, píše, fotí, jdou na něm hrát hry a dokonce disponuje i čtečkou otisků prstů a dnes již málo vídanou notifikační LED diodou. A když vaší ratolesti náhodou spadne při hraní si na balkóně ze sedmého patra, nebude to bolet tolik, jako u telefonu za dvacet tisíc. Oprava displeje by pravděpodobně vyšla dráž, než samotný nový telefon, takže buď dostane Eliška místo smartphonu tamagochi, nebo prostě půjdete a koupíte Cubot nový. Samozřejmě jsou dostupná i tvrzená skla a ochranné kryty, které dokážou následky pádu zmírnit. Ze sedmého patra tedy už asi ne, ale z pádu z běžné výšky, například stolu, tyto vychytávky zachránily již spoustu dotykových telefonů.

Kdo patří do staré školy a má stále trochu strach svému dítku chytrý telefon pořídit, zde je pár rad, jak nastavit pravidla a mít dítě trochu „pod kontrolou“.

Mně ale ta cena stejně přijde podezřele nízká

Budiž. Ale vězte, že čínští výrobci chytrých telefonů mají náklady dobře spočítané a na takto nízké ceny se dokážou dostat díky masové výrobě v opravdu velkém měřítku. Ono nejde ani tak o to, že jsou telefony z Číny podezřele levné, jako spíš o to, že většina moderních smartphonů je neuvěřitelně předražených, často prostě z toho důvodu, že jejich značka má ve světě zvučné jméno. A stejně se drtivá většina z nich vyrábí v Číně. Samozřejmě hraje roli i kvalita použitých materiálů, někdo si prostě potrpí na perfekcionismus a musí mít vše doladěné do posledního detailu a také si za to pak připlatí, ale pro běžného, nenáročného uživatele je Cubot perfektní volbou, jak proniknout do digitálního světa.

Tak jsem si ho koupil, jsem součástí digitálního světa a chci víc

Žádný problém. Cubot nevyrábí totiž jen telefony, ale taktéž se pustil do odvětví nositelné elektroniky. Kdo by neměl tušení, o co vlastně jde, hezky to popisuje tento článek.

Aktuálně má v nabídce tři modely:

  1. Cubot V3 – jednoduchý náramek s displejem, měřící kroky, spánek i tep
  2. Cubot S1 – plnohodnotný fitness náramek se všemi potřebnými funkcemi, včetně stopek
  3. Cubot F1 – zde se jedná už vyloženě o „smartwatch“, chytré hodinky, na první pohled nerozeznatelné od běžných digitálních, podporující funkce jako třeba dálkové ovládání fotoaparátu či zobrazování sms zpráv

Jak je vidno, firma se nebojí držet krok se zbytkem velkých výrobců a svou roli na trhu má jasně stanovenou, tedy hodně muziky za velmi málo peněz.